Zabłądziłam

Opis wydawcy:
NOWY GŁOS W PROZIE POLSKIEJ
To współczesna powieść obyczajowa, przy której wzruszą się córki, matki i babcie. Wciągająca jak filmowa historia, przejmująco napisana, psychologicznie przekonująca opowieść o szesnastoletniej Majce, o jej wchodzeniu w dorosłość, o dojrzewaniu, o pierwszej miłości, o dorastaniu do miłości, także fizycznej; o lękach i niepewności, o radzeniu sobie z demonami przeszłości i niełatwą „dorosłą” teraźniejszością, o odpowiedzialności, popełnianiu błędów i ich mozolnym naprawianiu. O wielkiej pozytywnej sile i energii, jakie drzemią w młodości, o tym, że „nie ma takiego dołka, z którego nie można by się wygrzebać”, że trzeba uwierzyć w siebie i w drugiego człowieka, bo to pomaga poskładać rozpadający się świat.
OD CZASÓW TERAKOWSKIEJ NIE BYŁO TAK MOCNEJ, PRAWDZIWEJ KSIĄŻKI O MŁODZIEŻY, JEJ ŚWIECIE, JEJ LĘKACH I TĘSKNOTACH.

Jedna z najbardziej emocjonalnych i najszybciej przeczytanych książek w moim życiu.

Ulsien

Cudna książka! Bardzo naładowana emocjami. Do tego stopnia, że wychodzą one z bohaterów i wciskają się w czytelnika. Historia o nastolatkach, ale dla każdego, bez względu na wiek.

magdzinska

Dante na tropie

Opis wydawcy:
Tej książki nie można czytać obojętnie. Emocje są gorące, zbrodnie makabryczne, przyjaciele wierni, bohaterka pociągająca, a Dante niezawodny. Anna Drozd przyjechała do małego miasteczka, kupiła piękną willę na uboczu, wyremontowała ją i zamieszkała w niej razem z wyżłem weimarskim o poetyckim imieniu Dante. Znalazła pracę w miejscowej bibliotece, a ponieważ była typem samotniczki, życie wśród bibliotecznych regałów bardzo jej odpowiadało. Mieszkańcy miasteczka zaintrygowani samotniczym życiem młodej kobiety, tonęli w domysłach, co też skłoniło Annę do porzucenia poprzedniego życia w dużym mieście. Większość stawiała na zawód miłosny, ale na nieszczęście plotkarzy, nikt więcej nie mógł się niczego o niej dowiedzieć. Bomba wybucha, kiedy Dante na spacerze przynosi do nóg swojej pani ludzki palec. Przerażona Anna biegnie na komisariat, gdzie poznaje komisarza Wiktora, podobnie jak ona pokiereszowanego przez życie. W spokojnym dotychczas miasteczku zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Osoby, z którymi Anna rozmawia, próbując wyjaśnić kryminalną zagadkę, umierają w tajemniczych okolicznościach. Wkrótce jej samej zaczyna grozić niebezpieczeństwo… Czy Anna rozwikła tajemnicę zbrodni? Czy znajdzie spokój i zostanie w miasteczku z psem i mężczyzną u boku?

Dla niej zarwałam całą noc, śmiało mogę powiedzieć: "Ja jej nie przeczytałam; ja ją pochłonęłam." Zdecydowanie polecam, bardzo wciągająca!

Ania Mucha

Życie bibliotekarki w prowincjonalnym miasteczku wcale nie musi być nudne! Oj, dzieje się, dzieje! Trup ściele się gęsto. Wokół Anny kręcą się interesujący mężczyźni. Ktoś czyha na jej życie.
Fajny kryminał dla pań.

Eleńka

Dziewczyna z porcelany

Opis wydawcy:

Kobieta potrzebuje mężczyzny, nie chłopca…
Światem Michała rządzą pieniądze i piękne kobiety. Rozchwytywany fotograf, przebojowy student informatyki i model. Jeden telefon sprawia, że Michał musi natychmiast dojrzeć: porzucić swoje dotychczasowe studenckie życie, wyprowadzić się z dużego miasta i przenieść w rodzinne strony, by zaopiekować się młodszym bratem.
Zuzanna, nauczycielka języka rosyjskiego i rozwódka, jest sąsiadką Michała i opiekunką jego braciszka. Kompletnie nie pasuje do jego wyobrażenia atrakcyjnej kobiety. Z czasem jednak chłopak zaczyna dostrzegać jej niezwykłe włosy oraz porcelanową cerę. Zuzanna zaczyna go fascynować. Okazuje się jednak, że samo uczucie nie wystarczy, aby zbudować trwałą relację.

Idealna książka na długie zimowe wieczory, pokazującą, że miłość może zapukać do naszych drzwi w najbardziej niespodziewanym momencie i okaże się być tą jedyną.

nika00

Agnieszka Olejnik skradła mi tą książką serce. Wspaniała opowieść, pokazująca że nie wszystko złoto co się świeci, ponieważ czasem trzeba spojrzeć głębiej, by odnaleźć prawdziwe piękno drugiego człowieka.

Ulsien

A potem przyszła wiosna

Opis wydawcy:
Pola Gajda jest znaną aktorką. Jak przystało na prawdziwą gwiazdę, żyje w zawrotnym tempie: praca na planie, wywiady, imprezy u producentów i związek z celebrytą. Jej życie nie jest jednak wyłącznie pasmem sukcesów i radości, bowiem prześladuje ją wścibski paparazzo. Pewnego dnia Pola znajduje w internecie zdjęcie swojego ukochanego z inną kobietą. W jednej chwili cały jej świat rozsypuje się niczym zamek z piasku. Zdrada ukochanego tylko uwidacznia pustkę, w którą zamieniło się jej życie w blasku fleszy. Agnieszka Olejnik w sposób niezwykle przekonujący ukazuje zarówno najczarniejszy smutek, jak i budzącą się na nowo nadzieję i radość życia. „A potem przyszła wiosna” to przepiękna opowieść o tym, co w życiu naprawdę ważne.

Są takie książki, które zmieniają nas i nasz świat. I ta książka do takich należy. Pozwala dojrzeć to, co w życiu najważniejsze: samo życie. Książka pełna uczuć i emocji. Roztrzaskuje serce, ale i daje nadzieję.

Kasia

Dobra książka, mocno nastawiona na pochwałę prostego życia. Bez parcia na szkło, wielką kasę i klasę. W którym bliskość z drugim człowiekiem jest taka ważna. Nie tylko z ukochanym, ale i z kimś, kto nas wysłucha (czasem pomilczy) i pomoże na życiowym zakręcie.

Kachusek

Nieobecna

Opis wydawcy:

Dwie bliźniaczki, Julia i Julita, prowadzą osobliwą grę: zamieniają się ubraniem, zmieniają makijaż i fryzurę, żeby przejąć tożsamość tej drugiej.

Julita jest beznadziejnie zakochaną singielką, która pragnie stabilizacji i rodzinnego ciepła.
Julii na pozór niczego nie brakuje, żyje otoczona luksusem, z własną gosposią i ogrodnikiem. Ma męża i syna, ale niestety jej życie pozbawione jest miłości… Męża traktuje przedmiotowo, a synem niemal wcale się nie interesuje.
Julita często odwiedza Julię i zajmuje jej miejsce, opiekując się siostrzeńcem, podczas gdy Julia spotyka się z kochankami. W ten sposób obie znajdują szczęście i spełnienie. Do czasu. W trakcie jednej z tych osobliwych zamian Julia i jej kochanek zostają znalezieni martwi. Wszyscy są przekonani, że zginęła jej siostra…

Do czego doprowadzi skradziona tożsamość?
Najnowszy kryminał Agnieszki Olejnik to pełna niepokoju historia sióstr, które przekroczyły dozwolone granice.

Książka niezwykle intrygująca, zaskakująca. Wciąga bardzo, wiec uwaga zanim zaczniesz czytać, robisz to na własną odpowiedzialność.

Malra

Książka jest rewelacyjna i czyta się na jednym wdechu. Od samego początku do końca jest napięcie, a historię poznajemy małymi kroczkami. To sprawia, że nie chce się odchodzić od lektury nawet na moment.

biblioteczkaani

Szukam właśnie ciebie

Opis wydawcy:

Kim on jest? Skąd przyjechał? I dlaczego patrzy na mnie tak, jak patrzył dotąd tylko jeden mężczyzna?
Kim ona jest? Dlaczego mam wrażenie, że ją znam? I skąd to nieznośne przeświadczenie, że nie mam prawa do jej miłości?
Ona i on. Dwoje samotnych ludzi, których nie oszczędzał los. Czy mogą jeszcze znaleźć szczęście? Czy będą umieli ocalić kruchą bliskość, która narodzi się między nimi?
„Szukam właśnie Ciebie” to powieść o miłości, która nie spada jak grom z jasnego nieba, lecz rodzi się powoli. To historia uczucia, które przezwycięża nawet śmierć.

Świetna powieść! Już dawno nie czytałam nic, co byłoby tak wciągające jak ta książka. Od pierwszych rozdziałów historia tak pochłania czytelnika, że jak najszybciej chce dowiedzieć się, co będzie dalej i jak ona się skończy. Pewnych rzeczy można się mniej więcej domyślić, jednak zakończenie jest.... mocne.

Wiikusiia

Najnowsza powieść autorki to istny mix gatunków. Do ciekawej warstwy obyczajowej dodano szczyptę kryminału, powieści psychologicznej, suspensu. Spodziewałam się cukierkowej historii o młodej dziewczynie szukającej prawdziwej miłości, a dostałam mądrą opowieść, poruszającą ważne i często kontrowersyjne tematy.

Cantata

Mów szeptem

Opis wydawcy:

Młodzi. Samotni. Rozdarci.
Witek to miłośnik Szekspira i geniusz matematyczny, który rozumie liczby lepiej niż ludzi. Chłopak ma też rzadki dar i widzi słowa jako kolory. Pomimo tego, że świat Witka jest bogaty, to samotny, bo nie ma w nim przyjaciół.
Kiedy w szkole pojawia się nowa uczennica, Witek od razu zwraca na nią uwagę. Nie zniechęca go to, że Magda jest skryta i małomówna. Dziewczyna go bardzo intryguje i chociaż Witek nie szuka miłości, postanawia, że musi poznać ją bliżej.
Oboje są zupełnie różni, a jednak do siebie podobni. Oboje są samotni, bo uważają, że lepiej być samemu niż kochać i cierpieć. Kiedy spotka ich tragedia, zrozumieją, że tylko miłość pozwoli im przetrwać.

„Mów szeptem” to przepiękna historia dwojga młodych osób zagubionych wśród zwykłych, „normalnych” ludzi. Tylko przypadek sprawia, że odnajdują się nawzajem i powoli zaczynają rozumieć, że są do siebie bardzo podobni.

Gosia

Wyjątkowa. Był w niej powiew świeżości, coś nowego, niespotykanego w innych historiach. Zachwyciła mnie jej prostota, ale i tkana bardzo delikatnie pajęcza sieć, przez którą nasi bohaterowie muszą przebrnąć.

Nika

Rozmerdane święta

Opis wydawcy:

Szukasz bożonarodzeniowej powieści o miłości? Jesteś na najlepszym tropie!
Olgierd oddaje się pracy polonisty.
Krystyna ubolewa nad kawalerskim życiem swojego syna.
Świat Sary kompletnie się zawalił.
Stanisława opuściła żona, a Małgorzata odczuwa trudy samotnego macierzyństwa.
Pewne zbiegi okoliczności całkowicie odmienią losy tych pozornie przypadkowych osób i sprawią, że nadchodzący czas nabierze prawdziwie świątecznego blasku. Szczególnie gdy na horyzoncie pojawi się wychudzona, schorowana znajda – kundelek Ziyo, który całkowicie odmieni los… nie tylko swojego właściciela.

„Rozmerdane święta” okazały się najbardziej klimatyczną powieścią, jaką miałam okazję w ostatnim czasie czytać.

Kasia

Historia chorego kundelka, który zmieni życie paru osób. Poszukiwałam rozrywki i ją dostałam. Książka napisana wartko, z poczuciem humoru, super końcówka.

grace